ساخت و طراحی سردخانه مخصوص نگهداری لبنیات

09128354831 کارشناس فروش
سردخانه لبنیات
محوصلات لبنی عموما در دمای اتاق خراب می شوند و یا به اصطلاح می ترشند.بنابراین برای طولانی از کردن عمر این محصولات علاوه بر یخچال لبنیات که برای مغازه هایی با محصولات لبنی کمتر است مناسب است، یکی از بهترین روش های نگهداری بهره بری از سردخانه لبنیات می باشد.
خانه سرما
خانه سرما


 پایه ی اصلی برای تولید و ساخت این محصولات شیر است، شیر تازه دوشیده فضای مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب هاست برای جلوگیری از وبه حداقل رساندن ورود باکتری ها به شیر و محصولات لبنی نیازمند به شرایط مطلوبی برای نگهداری از خوراکی های لبنی هستیم.

قیمت احداث سردخانه لبنیات

یکی از خوراکی هایی که انسان به صورت مدام و روزانه آن را مصرف می کند محصولات لبنی از جمله شیر، پنیر، خامه، ماست و....می باشدکه دارای ویژگی ها وفایده هایی بسیاری برای سلامتی انسان می باشد.

سردخانه لبنیات

برخی فروشندگان مقدار کمی از محصولات را در مغازه ی خود نگهداری می کنند اما عده ای فروشندگان هستند که مقدار قابل توجه ای ازاین محصولات را در فروشگاه و مغازه ی نگهداری می کنند، عموما عمر نگهداری محصولات 3 روز است اما برای طولانی از کردن عمر این محصولات علاوه بر یخچال لبنیات که برای مغازه هایی با محصولات لبنی کمتر است مناسب است، یکی از بهترین روش های نگهداری بهره بری از سردخانه لبنیات می باشد یکی از تجهیزات صنایع برودتی بوده که امروزه با پیشرفت تکنولوژی وشرایط بازار سردخانه صنعتی دارای متقاضی فروانی است، مهم ترین ویژگی سردخانه این است که محصولات را برای مدت زمان کوتاه یا بلند با فراهم سازی شرایط مناسبی از نظر دمای مرتبط به محصول حفظ و نگهداری میکند. سردخانه ها در ابعاد واندازه های مختلف و براساس نیاز های گوناگون برای نگهداری محصولات مختلف تولید و خریدارن زیادی دارد.

انواع سردخانه صنعتی لبنیات

همانطور که بالاتر گفته شد محصولات لبنی که هر روز ان را مصرف می کنیم برای نگهداری و تازه وهمچنین سالم ماندن نیازمند به تجهیزاتی هستند که علاوه بر نگهداری باعث بالاتر طول عمر محصولات هستند، سردخانه لبنیات بهترین وسیله ممکن برای این کار است، که به شیوه نگهداری میشود.

  1. نگهداری لبنات با دمای بالای صفر درجه به صورت سرد
  2. نگهداری لبنیات با دمای زیر صفر درجه به صورت یخ زده

با وجود تکنولوژی پیشرفته در دنیای امروز سردخانه های لبنیات به گونه ای طراحی شده اند که دارای اتاقک هایی محزا هستند که هر کدام از محصولات لبنی با دمای مربوط به خود قرار دهید و از  نگهداری آن اطمینان خاطر داشته باشید، به نمونه هایی از انواع لبنیات با دما های گوناگون برای نگهداری در این صفحه می پردازیم.

سردخانه ثابت لبنیاتاول از همه باید شیر تاره دوشیده را در دامداری ها یا مراکز جمع آوری تا 2، 3 ساعت تا چهار درجه بوسیله دسنگاه سرمازا کاهش داد وآن را به مخازن و ماشین های مخصوص فرستاده و بلافاصله به کارخانه ومحل مورد نظر انتقال می دهند

  • سردخانه خامه

دمای مناسب برای نگهداری از خامه 8 الی 12 درجه سانتی گراد می باشد البته لازم به ذکر است که خامه پاستوریزه قابلیت نگهداری در دمای 5 درجه را تا یک هفته داردو

  • سردخانه ماست

برای نگهداری و جلوگیری از اسیدی شدن ماست، سرد کردن آن حائز اهمیت می باشد که این کار بعد از بسته بندی شدن در سردخانه با دمای وتندی گردش هوا صورت می گیرد تا 3 هفته و در دمای 5 درجه  سلسیوس قابل نگهداری است

  • سردخانه پنیر

پنیرهایی مانند پنیرخامه ای و کاتیج و از این قبیل پنیرها که دارای آب بساری هستند باید در دمای 5 درجه سلسیوس و تا 3هفته نگهداری کرد و برای پنیرهایی مانند پنیر رسیده سرد کردن در طول نمک زنی صورت می گیرد که وابسته به نوع آن از 8 تا 25 درجه سلسیوس متغیر می باشد.


تجهیزات سردخانه صنعتی لبنیات

  1.  اتاقک یا دیوارهای سردخانه
  2. درب های  سردخانه
  3. سیستم برودتی سردخانه
  4. سیستم کنترل کننده سردخانه

سردخانه زیر صفر و بالای صفر لبنیات

احداث سردخانه بالای صفر


ازانجایی که برخی محصولات لبنی برای سالم ماندن میاز مند به دمای بالای  صفر و برخی دیگر نیاز مند به دمای زیر صفر هستند فروشندگان باید سردخانه ای مناسب با انواع محصولات لبنی خود تهیه کنند که این محموعه تولید کننده انواع سردخانه زیر صفر وبالای صفر است.
سردخانه لبنیاتی اتاقی(کوچک):ساخت این دستگاه به گونه ای است که یک اتاق داخل ساختمان باعایق بندی پلی یورتان ویا پلی استایرن و در فضای آزاد آن تجهیزات سرمایشی و کندانسینگ یونیت نصب می شود که از طریق لوله کشی بهم دیگر وصل می شوند
سردخانه کانکسی لبنیات(متحرک):برای جابه جایی لبنیات می توانید از این نوع سردخانه استفاده کنید که علاوه بر جابه جایی موجب سالم ماندن محصولات لبنی نیز می باشد، در ساختار این سردخانه به جای اتاق از کانتینر یا سازه فلزی با دیوارها ، سقف و کف عایق بندی شده استفاده شده است.

قیمت سردخانه لبنیات

قیمت سردخانه با توجه به نیاز شما، ابعاد اندازه و همینطور تجهیزات به کار رفته در آن متغییر می باشدشما میتوانید با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان فروش ما تماس گرفته تا شما را برای خرید بهترین سردخانه مورد نیاز شما راهنمایی کنند و لیست قیمت بروز انواع سردخانه لبنیات را اختیار شما قرار دهند.
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید